sztukateria

Lekka i łatwa w montażu dekoracja, czyli sztukateria styropianowa

Dekorowanie wnętrz przestało być domeną zawodowych projektantów, a wymagającego montażu zdobienia odeszły w niepamięć. W odpowiedzi na potrzeby współczesnych konsumentów, rynek oferuje różnorodne materiały wykończeniowe – wśród nich jedną z najchętniej wybieranych opcji są dekoracje wykonane ze sztukaterii styropianowej.

Czym jest sztukateria styropianowa?

Sztukateria styropianowa to dekoracyjny element architektoniczny, wykonywany na bazie wełny mineralnej oraz komponentów polistyrenowych. Jej głównymi zaletami są mała masa właściwa, elastyczność struktury, odporność na deformacje oraz izolacyjność termiczna. Sztukaterie występują m.in. w formie listew przypodłogowych czy ściennych, rozet sufitowych czy gzymsów elewacyjnych.

Korzyści z zastosowania sztukaterii styropianowej

Wybór sztukaterii styropianowej jako dekoracji wnętrza niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na szybkie i proste przekształcenie aranżacji pomieszczenia dzięki łatwemu montażowi, za którym idzie również atrakcyjna cena. Łatwość w obróbce to kolejny atut tej technologii – materiał daje się kształtować, dostosowując do specyfiki danego wnętrza. Sztukateria styropianowa wykonana jest z materiałów odpornych na różne warunki atmosferyczne, co umożliwia stosowanie jej także na zewnątrz budynków. Co więcej, charakteryzuje się izolacyjnością termiczną oraz akustyczną.

Gdzie warto zastosować sztukaterię styropianową?

Jeśli sztukateria styropianowa wydała się być rozwiązaniem idealnym na potrzeby własnego projektowania wnętrz i renowacji pomieszczeń, warto poznać propozycje najlepszego jej wykorzystania. Rewelacyjnie sprawdzi się ona przy dekorowaniu sufitów – rozety sufitowe, listwy czy gzymsy sufitowe nadadzą wnętrzu unikatowy charakter. Nie należy zapominać o wykorzystaniu sztukaterii styropianowej przy urządzaniu ścian, gdzie można zastosować różnorodne elementy. W kontekście domów jednorodzinnych warto wspomnieć również o dekorowaniu parapetów okiennych, listew przypodłogowych czy gzymsów elewacyjnych.

Włączenie sztukaterii styropianowej do aranżacji wnętrz to niezwykle atrakcyjna, funkcjonalna i przystępna cenowo opcja, która pasuje do każdego pomieszczenia.

Przewiń do góry