sztukateria ledowa

Salon w nowym świetle – sztukateria na ścianie jako centralny punkt

Stworzenie odpowiedniego wystroju jest niezbędne, by dom lub mieszkanie prezentowały się atrakcyjnie, a także stały się funkcjonalne. Wymaga to jednak zadbania o wszystkie elementy wykończenia i wyposażenia wnętrza, które muszą korespondować z preferowaną stylistyką, tworząc z nią spójną całość. By uzyskać spektakularnie wyglądającą aranżację, często sięga się po rozmaite komponenty urozmaicające wygląd głównych składowych pomieszczeń, a więc przede wszystkim ich ścian oraz sufitów. Rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością, jest tzw. gipsatura, dostępna w różnych postaciach listew sufitowych i ściennych, narożników, kolumn, półkolumn czy pilastrów, jak również nowoczesnej sztukaterii ledowej, pozwalającej na uzyskanie zróżnicowanych i pasujących do rozmaitych stylów dekoracji. Przekonajmy się, dlaczego warto sięgać po sztukaterię ledową.

Co można zyskać dzięki efektom świetlnym?

Sposób padania światła, a także jego barwa i temperatura czy większe lub mniejsze rozproszenie promieni ma duży wpływ na to, jak będzie wyglądało całe pomieszczenie oraz poszczególne elementy jego wykończenia czy wyposażenia. Odpowiednio ukierunkowane może wydobywać zróżnicowaną fakturę użytych materiałów, modyfikować optycznie rozmaite komponenty aranżacji i powodując, że będą one postrzegane jako większe, mniejsze lub wyższe czy niższe. Za sprawą światła kolorowego można też łatwo dopasować nastrój, a podświetlając konkretne części wyposażenia powodować, że będą one lepiej wyeksponowane.

Czym jest sztukateria ledowa?

Sztukateria ledowa to listwy ścienne, w które wkomponowane zostały taśmy z diodami LED. Pozwala to na podświetlanie wybranych elementów aranżacji – fragmentów ścian lub sufitu, a także obu tych powierzchni jednocześnie. Będzie to korzystnie wpływało na wygląd pomieszczenia, a także umożliwia wykreowanie rozmaitych efektów dekoracyjnych. Zaletą takich systemów jest łatwy montaż oraz szeroka paleta oferowanych przez nie możliwości.

Przewiń do góry